Христос у Старозаповітній Пасці

Exemple

Христос у Старозаповітній Пасці

У передпасхальні дні підлітки, що відвідують підлітковий клуб «CrossWay», клуб «Майбутнє» та Денний соціальний центр «Оптиміст», зібралися разом за святковою вечерею. Ця Вечеря була незвичайна, бо їжа на столах — символічна, про щось розповідала.

У чудовій атмосфері підлітки спілкувалися, радісно прославляли Бога разом із групою прославлення, знаходили правильні відповіді на запитання пасхальної вікторини… А потім присутні захоплено поринули у світ єврейської традиції святкування Старозаповітньої Пасхи, яка має пряме Боже повеління: «І стане для вас цей день пам’ятним… Ви збережете цей наказ, як віковічну постанову для себе й для своїх дітей навіки…» Вихід 12:14, 24. Разом із персонажами вистави підлітки спостерігали як єврейська сім’я ретельно готується до Песаху — очищує дім від залишків квасного тіста, як символу нечистоти. Тому на столі – маца (прісний хліб) у знак того, що євреї так поспішно виходили з Єгипту, що не зачекали, поки тісто вкисне, апекли прісні коржі, які симолічно їдять із гіркими травами через гіркоту рабства. Але головне на пасхальному столі — печене м’ясо, що символізувало Пасхального Агнця, кров’ю якого, в ніч виходу, євреї мастили одвірки та перекладини дверей, і ця кров захищала дім від ангела-губителя. Як відомо, Христос теж звершував Пасхальну Вечерю зі Своїми учнями, ламаючи хліб зі словами: «Це Тіло Моє, що за вас віддається …», а також пояснюючи значення Крові Новозаповітнього Агнця: «Ця чаша є Новий Заповіт у Моїй Крові, що за вас проливається» Луки 22:19, 20.

На завершення Кубінський Любомир акцентував увагу на суті Христової Пасхи — Воскресінні Єшуа, що дає надію на вічність із Богом усім, хто по вірі отримали викуплення з гріховного рабства. Немає значення, в якій країні чи сім’ї ти живеш — для всіх людей на землі існує лише один вихід: «Кров Ісуса Христа… очищає нас від усякого гріха» Івана 1:7.