Коли божий час не збігається з нашим

Коли божий час не збігається з нашим

Ріка Йордан

 Бог несподіваного часу

Часто наш розклад не збігається із Божим. Бог діє раніше, ніж ми очікували або пізніше, ніж ми сподівались, або коли, здається, найбільш незручно або ніяково.

Тому ми іноді діємо імпульсивно, а іноді лінимось і взагалі нічого не робимо.

Можливо, саме так почували себе ізраїльтяни, стоячи на березі Йордану, коли вони готувалися ввійти в Обіцяний край – Ханаан. Вони на власному досвіді дізналися про одну річ, яку ми зрозуміємо раніше чи пізніше. Ця річ досить проста – Бог, Якого ми любимо і Якому служимо, часто відкриває Себе як Бог несподіваного часу.

Коли два шпигуни повернулися із Єрихону, Ісус Навин почув новину, яку він давно очікував: «І сказали вони до Ісуса: Справді Господь дав у нашу руку всю цю землю, а всі мешканці цього Краю омліли зо страху перед нами». (Ісуса Навина 2:24)

Але після цього Бог змусив їх чекати та дивитися на бушуючі води Йордану три дні. Потік води не вщухав. Все, що вони могли робити — це дивитися через води Йордану на протилежну сторону. Ріка виглядала так, наче її було неможливо перейти. Здавалося, що їх довга дорога в Обіцяну землю скінчилася за декілька кроків до мети. Навіщо Бог привів їх до берега ріки? Невже для того, щоб вони зараз, із таким бажанням і в такому розпачі, дивились на край, який Він обіцяв їх праотцям?

Бог змусив їх чекати три дні для того, щоб вони повністю відчули власну безпорадність, безнадійність і неспроможність. Він примусив їх чекати, доки вода в річці не піднялася настільки, що змила будь-які їх надії.

Урок вірності

Часто ми ставимо собі запитання: «Чого від нас очікує Бог?», «Чого Він хоче?». Відповідь полягає в тому, що Він бажає мати народ, який вірно відповідає на Його поклик діяти згідно з Його обітницями, навіть у найбільш невчасний момент.

Можливо, ви лише в декількох хвилинах від того, щоб збулася мрія, яку ви виношували довгі роки. Можливо, ви на порозі того, щоб вирішити якусь величезну проблему або відновити зламані відносини, або отримати відповідь на молитву, що тривала все життя. Можливо, Бог говорить до вас так само, як Він говорив ізраїльтянам: «Підводься! Будь твердий в вірі! Настав час отримати спадщину. Прийшов час виконання обітниці. Можливо, тобі дуже складно це зрозуміти, але Я все-таки вибрав цей скрутний момент, що вимагає від тебе докладання великих зусиль, саме тому що він відкриває величезну можливість проявити Мою силу та любов, коли Я втручуся у перебіг подій і відбудеться все те, що Я запланував!»

(Переклад допису Сема Стормза)